Lazer Epilasyon Sonrası

Lazer epilasyon Lazer atışları cilde bir ışık demeti şeklinde gönderilir. Her atış cihaz başlığının büyüklüğüne göre bir alanı tarar. Bu atış sonrası kıl kökü milisaniyelik bir sure içinde ısınır ve tahrip olur. Bu sayede kıl kökünün kıl üretim fonksiyonu bozulur. Büyüme fazındaki tüyler daha fazla etkilenirken dinlenme fazındaki tüyler lazer den daha az etkilenir. Lazer Epilasyon SONRASI lazer epilasyon uygulaması sonrası kızarıklık ve kıl etrafında hafif bir şişlik oluşabilir. Bu reaksiyon çoğunlukla 1-2 saatte kaybolur. Bazen 1-2 güne kadar da uzayabilir. Bölgesel bu reaksiyon için bazı kremler, soğutma işlemi uygulanır. Böylece reaksiyonun en aza indirgenmeye çalışılır. Nemlendirici kremlerin evde de 3-4 gun kullanılmasını önermekteyiz. Uygulama yapılan bölgenin 2 hafta boyunca güneş ışığına maruz kalmamasını öneriyoruz. Yaz mevsiminde dışarı çıkmadan önce yüksek faktörlü güneş koruyucusu kullanılması önemlidir. lazer epilasyon

Yan Etkiler
Uygulama yapılan ciltte yüzeysel kabuklanma bazen oluşabilen geçici bir problemdir. Çoğunlukla bu kabuklanma günler içerisinde düzelir ve deri normale döner. Bölge nemlendirici kremlerle düzenli olarak nemlendirilmelidir. Nadir olgularda deride renk değişikliği dediğimiz açılma

(hipopigmentasyon) ya da koyulaşma( hiperpigmentasyon) gözlenebilir. Neredeyse tüm olgularda deri 6-12 ay içinde normale döner. Nadiren bu renk değişikliği kalıcı olabilir. Skar dokusu denilen deride iz kalması çok nadir görülen bir yan etkidir ve kalıcı olabilir.

Neden Birden Fazla Seans Gerekir?

Bölgeye göre değişmekle birlikte kıl kökünün büyük bölümü dinlenme dönemindedir. lazer epilasyon atış yapılan bölgedeki aktif büyüme dönemindeki tüylerin köklerini daha fazla etkilemektedir. Dinlenme halindeki kıl kökü lazer den kısmen etkilenir. Bu yüzden yani aktif büyüme dönemini yakalamak için bölgeye göre değişmekle birlikte 1-2 ay sonra tekrarlayan seanslar gerekmektedir. Çoğunlukla ortalama 1-2 ay arayla yapılan 6 uygulama yeterli olmaktadır. Bu yolla kıl üreten kıl folukulunde ki azalma başarılı kabul edilmektedir.

Sık Sorulan Sorular

Lazer epilasyon uygulaması en iyi kimlerde sonuç verir?

lazer epilasyon için en iyi aday; cilt rengi açık, kıl rengi siyah ve kılların kalın olduğu kişilerdir. l

Lazer epilasyon en iyi hangi vücut bölgelerinde sonuç vermektedir?

Koltuk altı, genital bölge, alt bacak, üst bacak en iyi cevap alınan alanlardır.

Yüz bölgesi lazer epilasyon unda nelere dikkat edilmelidir?

Yüz bölgesi kıl yapısı ve döngüsü nedeniyle en zor cevap alınan alandır. Uygulama öncesi yapılan dikkatli seçim ile başarılı sonuçlar elde edilebilir. Bazı lazer tipleri ya da ip ince yüz tüylerinde artışa bile sebep olabileceği bilinmeli ve seçim ona göre yapılmalıdır. Bizim merkezlerimizde alexandrite, diode, ıpl, ppx yöntemleri bulunmaktadır. Diode lazer yüz bölgesinde en çok tercih ettiğimiz lazer dir. Fakat diode lazer lerde dahil olmak uzere ince yüz tüyleri tüm lazer ler için sorundur. Beklenti ve hasta seçiminde bu kriterler gözetilmelidir.

Tum vücuda bir seansta lazer epilasyon yapılabilir mi?

Evet yapılabilir. Ortalama bir bayan vucudu 1,5-2 saat sürmektedir.

Lazer epilasyon için en çok hangi tip lazer ler kullanılır?

Ruby, Alexandrite, diod, nd yag tipi lazer ler epilasyon amaçlı kullanılan lazer lerdir. Bu isimlendirme dalga boyuna göre yapılır. Melanin adı verilen ve kılda bulunan boya maddesine farklı oranlarda tutunurlar. Amaç enerjinin kıl kökune ulaşmasını sağlamak ve kıl kökündeki kıl üretim fonksiyonunu bozmaktır. lazer ler dalga boylarına göre ciltte farklı derinliklere inerler. Doktorlarımız bu sebeplerle kıl derinliği, kıl rengi, kıl kalınlığına ve cilt tipine göre farklı bölgelerde ve farklı kişilerde farklı lazer leri tercih etmektedirler.

Siz güzellik merkezlerinde hangi lazerleri ve ışık sistemlerini kullanıyorsunuz ?

Biz merkezlerimizde diode, alexandrite lazer leri ve foto epilasyon olarak ta bilinen ıpl, mavi ışık (ppx) ışık sistemlerini kullanmaktayız.

DİKKAT!
Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
X
İnternet sitemizi ziyaret ederek Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.

Biz Sizi Arayalım