Fue Saç Ekimi

Saç, yüzümüzdeki güzel görünümü tamamlayan önemli bir parçamızdır. Saçımızın uzunluğu kısalığı, şekli ve rengi bize ait birçok bilgi sunar. Onların kaybedilmesi hem görünüm olarak hem de ruhsal olarak bizleri etkileyebilir.

FUE yöntemi nedir?
FUE saç ekim yöntemi uzun yıllardır saç ekim alanında kullanılmaktadır. Son dönemlerdeyse en çok tercih edilen saç ekim yöntemidir. FUE yöntemi saçların yoğun olduğu donör bölgesinden (ense ve yan kısımlar) mikromotor yardımıyla alınan greftlerin (saç folikülleri) teker teker açık ya da seyrek olan bölgelere nakledilmesidir.

Nasıl uygulanır? 
Doktorun yapacağı ön inceleme ve tespitler sonucunda açıklık oranı, saçın fiziki yapısı ve rengi, saç nakli yapılacak bölge ve saç sayısı belirlenir. Nakledilecek saçların alınabileceği donör bölge tespit edilir. Saçlar donör bölgesinden dağınık olarak alınır. Böylece alınan bölgede eksik saç izi görülmez. Bu yöntem ile saçları alırken ve naklederken kafa derisine herhangi bir kesme işlemi uygulanmaz. Saç kökleri çıkarılırken punch adı verilen özel iğneler kullanılır. Ekilecek bölgeye minik kanallar açılarak foliküller tek tek nakledilir. Saçların nakledilmesinden sonra dikiş, ağrı ve şişme gibi olumsuz durumların oluşması söz konusu değildir. Saç ekimi, ekim yapılacak bölgeye lokal anestezi uygulanarak gerçekleştirilir. Ekim işlemi yaklaşık olarak 7-8 saat sürmektedir.

• Saçlar hemen uzar mı?
Ekilen saçlarda hemen bir uzama görülmez. Saçlar yaklaşık 3 ay sonra çıkmaya başlar ve 7-8 ay sonra tamamı uzar.

• Ekilen saçlar dökülür mü? 
Doğru yapılan bir ekim sonrasında saçların dökülmesi söz konusu değildir. Ekilen saçlar diğerleri gibi uzar. Özel bir bakıma ihtiyaçları yoktur. Ekilen saçları uzadıkça kestirebilir, boyatabilirsiniz.

• Herkes saç ektirebilir mi?
Saç dökülmesi olan herkese saç ekimi yapılamaz. Ekim yapılabilmesi için 18 yaşını geçmiş olması gerekmektedir. Ayrıca kemoterapi, rapyoterapi uygulanan kişilere veya hormonal ilaç alan kişilere de saç ekimi yapılamaz.

DİKKAT!
Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
X
İnternet sitemizi ziyaret ederek Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.

Biz Sizi Arayalım