Disable Preloader

Katarakt

Katarakt; göz içi merceğinin saydamlığını kaybetmesi ve buna bağlı olarak görmenin engellenmesi  ve puslanmasıdır.  Çoğunlukla yaşlanma ile (senil/yaşlılığa bağlı katarakt) ortaya çıkmakla beraber  seyrek olarak gençlerde (travmatik/darbe ve yaralanmaya bağlı katarakt) ve bebekler ile çocuklarda da (konjenital/doğuştan katarakt) görülebilir.
Katarakt’ın  yegane tedavisi  cerrahidir. Görüşü engelleyen kesif merceğinFakoemülsifikasyon yöntemi ile küçük parçalar ve çözünmüş halde emilerek temizlenmesi ve saydam göz içi merceği yerleştirilmesidir.
Modern katarakt cerrahisi;  göze anestezik damla damlatılarak göz uyuşturulup  küçük dikişsiz kesiden  uygulanır  ve saydam, katlanan göz içi merceği, temizlenen kataraktın kapsülü içine yerleştirilir.
Göz içi mercekleri ; evrensel kalite kurallarına  ve göz ölçülerine uygun  numarada seçilir. Yaygın uygulama uzak görüşü iyileştirecek şekilde mercek seçmek ve sonrasında yakın gözlüğü kullanmaktır. Ayrıca çok odaklı (multifokal) göz içi mercekleri  uygulamasıyla  gözlük ihtiyacı olmamaktadır.

ANLAŞMALI KURUMLAR

Anlaşmalı olduğumuz bazı kuurmları aşağıda görüntüleyebilirsiniz.
Detaylı bilgi almak için "Anlaşmalı Kurumlar" sayfamızı ziyaret edebilir veya telefon ile bizi arayabilirsiniz.

DİKKAT!
Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
X
İnternet sitemizi ziyaret ederek Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.

E-Sonuç

Sizi Arayalım