Cildinizi mezolift ile besleyin, canlandırın, genç görünümünü koruyun, hasarı onarın!
Mezoterapi hiyalüronik asit, vitaminler ve  oligo elemanların bir karışımından oluşan ürünün deriye uygulanmasının genel adlandırması  olup  , etkisi cildi toparlamak, gerginleştirmek yönünde ise mezolift olarak adlandırılır. İşlem tüm yıl boyunca uygulanabilir.

Nasıl uygulanır?
Kişinin isteğine bağlı olarak Emla krem ile lokal anestezi sağlandıktan sonra  deriye uygulanır. Cilde verdiği parlaklık, canlılık hissi hemen farkedilebilir, 2-4 seans sonrasında da nem oranı, elastikiyeti düzelip daha düzgün, canlı renkli bir cilt elde edilebilir. Başlangıç durumu önemli olduğundan seans sayısı ve tekrar aralıkları kişiye göre planlanır.

Hangi bölgelere uygulanabilir?
Mezoterapi/mezolift yüz, boyun, dekolte ve el sırlarına uygulanabilir. Çok ince özel iğne aracılığıyla deriye istenen seviyede , gerekli miktarda verilmesini sağlar. İçerdiği vitaminler, amino asitler, hiyalüronik asit, oligoelemanlar koenzimler derinin yeniden yapılanmasını, nemin sağlanmasını ve kırışıklıkların oluşmumunu ertelemeye yardımcı olur.  Her cilt tipine uygundur.

Dermokozmetik ürünlere kıyasla avantajı nedir?
Yüzeyel dermise yerleşen mezolift ürünleri deriye koruyucu ve onarıcı bir işlevle normalde dermokozmetiklerin ulaşabileceğinden daha yoğun etki ederler.  Kollajeni sentez eden fibroblastların uyarılması cildi yapılandırdığı gibi sigara, hava kirliliği oksidatif stres gibi zararlı uyarıların etkilerini de bertaraf eder. Derinin dokusunda ortaya çıkan iyilik hali seanslar boyunca giderek daha belirgin hale gelir.

İşlem sırasında nasıl/ne hissedilir?
Mezolift uygulaması sırasında kişi hafif bir karıncalanma hissi dışında rahatsızlık hissetmez ancak minik kanama noktaları oluşabiir. Çok yüzeysel giden kılcal damarlar bazen işlem sonrasında birkaç gün süren morarmaya neden olabilirler.

Ne sıklıkta uygulanır?
Mezolift sensları kullanılan malzemenin içeriğine bağlı olarak birer haftalık aradan 3 haftalık araya kadar değişen aralıklarla yapılır. Seans sayısı da başlangıç durumuna göre değerlendirilir. Başlangıçta 2-4 seans yapılıp idame tedavisi ihtiyaca göre planlanır. Genellikle her yıl 1-2 seans idame tedavi ile elde edilen sonucun devamını sağlamak için önerilir.

Son Güncelleme: 17 Oca 2024


DİKKAT!
Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
X
İnternet sitemizi ziyaret ederek Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.

E-Sonuç

Sizi Arayalım