Pelleve ciltte kırışıksız gergin bir görünüm elde etme için kullanılan cerrahi olmayan bir teknolojidir.

Neden Pelleve?
Yaşla birlikte derinin gerginliğinin azaldığı, aşağı doğru giden çizgiler nedeniyle ortaya çıkan yorgun görünümün, kırışıklıkların tedavisinde etkili yeni bir teknolojidir. FDA tarafından bu amaçla kullanımı 2009’dan beri onaylanmıştır.

Pelleve nasıl çalışır?
Radyo dalgalarını kullanarak cildin derin katmanlarına inerek buraya etkiyle kollajenin yeniden yapılanmasını uyarır.
Deri yüzeyinde herhangi bir hasar yaratmadığından tedavi sonrası özel bir bakıma ihtiyaç göstermez. Aynı zamanda ağrısız bir işlem olduğundan anesteziye de ihtiyaç duyulmaz. Özel olarak tasarlanmış başlık deriye temas ettiğinde derinin alt katmanında belli bir ısıya ulaşılır bu da kollajenin yapısında bir sıkılaşma gerginliğinde artmaya yeni kollajen üretimini uyarmaya neden olur. Oluşan yeni kollajen derinin yüzeyde daha gergin görünmesini sağlar. Yani bir facelift etkisi gösterir.

Tedavi sonrası iyileşme süresinden bahsetmek gereksizdir çünkü Pelleve işlemi acısız olduğu gibi anestezi gerektirmeyen ve sonrasında da yüzeyde hasar yaratmadığından hemen gündelik hayata devam etmeye izin veren bir uygulamadır. İşlem sırasında bir sıcaklık hissi dışında rahatsızlık vermez.

Pelleve kimlere uygulanabilir?
Orta yaş ve daha ileri yaştaki kadın ve erkeklerde kullanılabilir. Yüzünde ince kırışıklıklar, derin çizgiler olan derisinde gevşeme fark eden kişiler bu işlem için uygun adaylardır. Cerrahi işlem gerektirecek kadar ileri sarkmalar ortaya çıkmadan başlanacak Pelleve uygulamaları orta veya biraz daha ilerlemiş kırışıklıklarda yararlı olacaktır.

Hangi bölgelere uygulanabilir?
Pelleve yüzde alın, göz kapakları , kaz ayakları, ağız çevresi ve nazolabial kıvrımlarda kullanıldığı gibi boyun, dekolte bölgesinde de kullanılabilir.

Seans süresi ne kadardır? Kaç seans gerekir?
Uygulama bölgesine bağlı olarak 20 ile 45 dakika arasında değişir. Seans sayısı başlangıç durumuna göre değişebilmekle birlikte uygun aralıklarla 3 seans önerilmektedir.

Etkisi ne zaman başlar?
Çoğunlukla etki hemen ortaya çıkar ancak yeni oluşan kollajenin etkisini görmek için yaklaşık iki seans beklemek gerekir. Birkaç ay sonra ortaya çıkan etki giderek belirginleşerek kişinin genetik özelliğine, sigara tüketimine, sağlıklı yaşam şartlarına bağlı olarak onsekiz aya kadar devam etmektedir.

Erkekte de kullanılabilir mi?
Hem kadınlarda hem de erkeklerde uygulama yapılabilir. Seans sayısı erkeklerde daha fazla olabilir.

Pelleve’nin diğer cilt gerginleştirme yöntemlerinden farkı nedir? 
Bu amaçla kullanılan lazer, thermage gibi yöntemlere kıyasla Pelleve ağrısız, anestezi gerektirmeyen, yüzeyde hasar yaratmadığından hemen gündelik hayata devam edilen, ışık duyarlılığı yaratmadığından koyu tenlerde de kullanılabilen ekonomik bir işlemdir.

Son Güncelleme: 17 Oca 2024


DİKKAT!
Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
X
İnternet sitemizi ziyaret ederek Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.

E-Sonuç